Gemeente Leidschendam-Voorburg: Maatwerk, participatie en zelfredzaamheid
Gemeente Leidschendam-Voorburg: Maatwerk, participatie en zelfredzaamheid
Maatwerk, participatie en zelfredzaamheid. Dat zijn de belangrijkste uitgangspunten volgens D66 Leidschendam-Voorburg als het om beleid voor senioren gaat. Tweede Kamerlid Vera Bergkamp vatte de visie van haar partij samen. ”Ga uit van wat mensen nodig hebben om te blijven participeren, focus op wat mensen wél en niet op wat mensen niét kunnen.” Volgens Bergkamp is er een cultuurverandering nodig om zorg betaalbaar te houden. ”Eisen waar men recht op heeft is er niet meer bij.
D66: maak keuzes in seniorenbeleid
zaterdag, 26 januari 2013 21:13
Maatwerk, participatie en zelfredzaamheid. Dat zijn de belangrijkste uitgangspunten volgens D66 Leidschendam-Voorburg als het om beleid voor senioren gaat. Tweede Kamerlid Vera Bergkamp vatte de visie van haar partij samen. ”Ga uit van wat mensen nodig hebben om te blijven participeren, focus op wat mensen wél en niet op wat mensen niét kunnen.”
D66 Tweede Kamerlid Vera Bergkamp was samen met fractiegenoot Pia Dijkstra maandag als panellid aanwezig op het D-café over vergrijzing, dat D66 had georganiseerd in theater De Tobbe. Ook Diane Stielstra, Directeur Zorg bij Florence en Huib van Mielo, lid van de participatieraad, maakten deel uit van dit panel, dat voor circa vijftig aanwezigen thema’s over het ouderenbeleid besprak als participatie, preventie, zorg en maatwerk.
Volgens Bergkamp is er een cultuurverandering nodig om zorg betaalbaar te houden. ”Eisen waar men recht op heeft is er niet meer bij. We kunnen ons geld maar één keer uitgeven en het moet daarheen, waar het écht nodig is.” Op behoefte en mogelijkheden toegesneden zorg en meer effectiviteit door betere samenwerking in de keten en in de regio, zijn belangrijke ingrediënten om bij toenemende vergrijzing en afnemende budgetten de kwaliteit van de zorg te waarborgen.
Ook meer saamhorigheid is voor D66 belangrijk. ”Vroeger hielp je de buurvrouw, deed je boodschappen voor een alleenstaande die slecht ter been is. Waarom zeuren we over gladheid, als we ook zelf een bezem kunnen pakken en met elkaar de straat sneeuwvrij kunnen maken?”, vroeg Huib van Mierlo zich af.
Minder animo was er voor een actieve rol van de gemeente in deze, zoals het inrichten van een servicepunt voor ouderen, of het stimuleren van gastlessen door ouderen. ”Scholen kunnen dat heel goed zelf. Andersom gebeurt dit ook: bij Florence worden jongeren ingezet om ouderen te leren om te gaan met de computer’’, aldus Diane Stielstra. ”ICT oplossingen kunnen helpen mensen met elkaar in contact te brengen. Daardoor kunnen ouderen langer thuis blijven wonen en meer participeren in de samenleving’’, aldus de directeur Zorg van Florence.
Participatie en zelfredzaamheid worden door D66 zeer belangrijk gevonden. Funest is wel dat daarbij behorend beleid vaak ontbreekt. Zo werd de geldverspilling met domotica (huisautomatisering, red.) als voorbeeld genoemd. Investeringen en initiatieven van het ene kabinet worden door het volgende weer afgeschaft. Volgens Pia Dijkstra is een lange termijn visie op het gebied van zorg en verzorging noodzaak. ”En durf te kiezen,” aldus D66 fractievoorzitter Peter van Dolen.
http://www.midvliet.com/index.php?option=com_content&view=article&id=9737:d66-maak-keuzes-in-seniorenbeleid&catid=1:laatste-nieuws&Itemid=75
====CATALYSE IS NIET BETROKKEN BIJ DE INHOUD VAN DE EXTERNE NIEUWSVERSLAGEN. NEEM CONTACT MET ONS OP OM TE KIJKEN HOE DEZE ONTWIKKELING PAST IN DE TOEKOMST VAN DE ZORG EN DE ZORGFINANCIERING EN HOE ORGANISATIES ZICH DAAROP VOOR KUNNEN BEREIDEN ========
