Nieuws

Elke 24-uur het relevante nieuws

Gemeente Oisterwijk: start zorgcoöperatie

Gemeenten Moergestel, Heukelom en Oisterwijk krijgen samen een zorgcoöperatie. De zorgcoöperatie vloeit voort uit een aantal actuele ontwikkelingen. In grote lijnen komen die er op neer dat de overheid zich steeds verder terugtrekt en dat de inwoners zelf steeds meer aan zet zijn. De zorg is een van de belangrijkste maatschappelijke onderwerpen van dit moment. Als er minder geld is, zullen gewenste ontwikkelingen door de inwoners zelf tot stand moeten worden gebracht. Uit dat besef zijn de plannen voortgekomen voor een zorgcoöperatie voor de inwoners van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom.

Zorgcoöperatie voor gemeente Oisterwijk

Moergestel, Heukelom en Oisterwijk krijgen samen een zorgcoöperatie. De inwoners van de drie dorpen worden door middel van het zogeheten Oisterwijk Model nauw bij de ontwikkelingen betrokken. Bij deze omvangrijke plannen zijn de volgende organisaties betrokken: Stichting Oisterwijk 800 Plus, Rural Alliances (streekhuizen Groene Woud en de Kempen), Bondgenoten voor Burgerkracht en Rabobank Hart van Brabant. De kartrekkers komen uit alle drie de dorpen: Hennie van Schooten (Moergestel), Dré van Hal (Heukelom) en namens Oisterwijk Hans Jägers en Bert Stassen.

De zorgcoöperatie vloeit voort uit een aantal actuele ontwikkelingen. In grote lijnen komen die er op neer dat de overheid zich steeds verder terugtrekt en dat de inwoners zelf steeds meer aan zet zijn. De zorg is een van de belangrijkste maatschappelijke onderwerpen van dit moment. Een van de eerste taken van de coöperatie wordt het in kaart brengen welke vormen van zorg door de coöperatie voor zijn rekening zullen worden genomen.

Het is niet toevallig dat dit initiatief wordt genomen in de gemeente Oisterwijk. Als gevolg van Oisterwijk 800 zijn in Moergestel, Heukelom en Oisterwijk veel gezamenlijke initiatieven van de grond gekomen. Er is veel interesse om daar op verschillende manieren een vervolg aan te geven. Op tal van terreinen wordt momenteel naar de zorg gekeken. Dit heeft geresulteerd in een zorgcoöperatie voor heel de gemeente Oisterwijk.

Op het vlak van (zorg)initiatieven is momenteel zeer veel gaande. In Oisterwijk is er vorig jaar oktober zelfs een Europees congres over gehouden. Al deze initiatieven kunnen van elkaar leren en kunnen elkaar versterken. Het geheel past in de steeds grotere noodzaak tot samenwerking. Als er minder geld is, zullen gewenste ontwikkelingen door de inwoners zelf tot stand moeten worden gebracht. Uit dat besef zijn de plannen voortgekomen voor een zorgcoöperatie voor de inwoners van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom.

Zorgcongres

Als belangrijke voorbereiding van de zogcoöperatie wordt door de initiatiefnemers in oktober in Oisterwijk een provinciaal congres georganiseerd over moderne vormen van zorg en burgerparticipatie. Op de eerste dag van het congres worden alle kennis (regionaal, landelijk, internationaal) bij elkaar gebracht. Op deze manier kan op de tweede dag worden gewerkt aan een optimaal resultaat voor Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Er wordt gestreefd naar een compleet nieuw zorgmodel voor Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Hierbij zijn gemeente, (plaatselijk) bedrijfsleven, (plaatselijke) professionals en vrijwilligers betrokken.

http://www.oisterwijknieuws.nl/2013/02/zorgcooperatie-voor-gemeente-oisterwijk/

====CATALYSE IS NIET BETROKKEN BIJ DE INHOUD VAN DE EXTERNE NIEUWSVERSLAGEN. NEEM CONTACT MET ONS OP OM TE KIJKEN HOE DEZE ONTWIKKELING PAST IN DE TOEKOMST VAN DE ZORG EN DE ZORGFINANCIERING EN HOE ORGANISATIES ZICH DAAROP VOOR KUNNEN BEREIDEN ========

Bel mij terug

Vul uw gegevens in om teruggebeld te worden.